Holistische fysiotherapie
Holistische fysiotherapie
Voet in beweging is een praktijk voor fysiotherapie met een holistische kijk. Ik wil verder kijken dan de klacht. De mens met zijn klacht is het uitgangspunt van mijn behandelingen. Dit past bij mijn visie als mens en als fysiotherapeut. Omdat de plaats van de pijn in de meeste gevallen niet de plaats van de oorzaak is, geeft lokaal behandelen vaak geen of slechts tijdelijke verlichting.
De voeten en de manier waarop u staat en loopt zijn de basis van mijn therapie. Omdat de plek van de pijn meestal niet de plek is van het probleem breng ik u hele houding en beweging in kaart. Uw letselgeschiedenis speelt een belangrijke rol. Ongelukken, breuken, valpartijen en operaties uit het verleden kunnen, ook al heeft u daar nu geen last meer van, nog van invloed zijn op uw huidige functioneren. Om pijn te vermijden, zoekt het lichaam naar een houding/bewegen die op dat moment het beste is. Het lichaam is dan echter niet meer in balans. Als deze houding of veranderde beweging blijft bestaan, kan dit leiden tot nieuwe klachten. Deze nieuwe klacht behandelen zal niet de oplossing zijn. Pas als de echte oorzaak gevonden wordt en het lichaam weer in balans komt, kunnen klachten verdwijnen.
Toepassingen
Heeft u:
- Klachten of blessures die niet overgaan of steeds terugkeren?
- Pijn of moeite met lopen of sporten?
- Pijnlijke of stijve voeten?
Bij Voet in beweging ga ik samen met u op zoek naar de echte oorzaak van uw klacht.
Behandelaar Marjo van Eerden: fysiotherapeut met een holistische visie
Ik werk al vele jaren als fysiotherapeut. De laatste tijd merk dat ik vastloop in de gebruikelijke behandelmethodes, waarbij meestal alleen gekeken wordt naar de plaats van de klacht. De patiënt wordt gezien als een diagnosecode en geplaatst in een protocol. Voor mij is ieder mens uniek en verdient een op maat gemaakte behandeling. Steeds meer ervaar ik dat de medische wereld gericht is op het herstellen van een klacht en niet op zoek gaat naar de echte oorzaak. Dit is als het afplakken van een brandend waarschuwingslampje in de auto zonder uit te zoeken waarom deze is gaan branden. Als het probleem niet opgelost wordt, zal het lampje steeds opnieuw gaan branden. Zo is het ook met het behandelen van een lokale klacht. Als de oorzaak elders in het lichaam is, zal zo’n behandeling geen of slechts tijdelijk resultaat geven.
Het analyseren van houding en beweging zie ik als een puzzel die ik graag samen met u oplos.
Tarieven
Behandeling per half uur €39,-
Eerste afspraak half uur €49,50
Locatie en afspraak inplannen
Yoga Center Karuna
J.S. Bachlaan 51
2264 VB Leidschendam
Elke maandag van 18:00u tot 22:00u, dinsdag van 09:00u tot 18.00u uur en woensdag van 09:00u tot 18.00u uur
Neem voor een afspraak of meer informatie contact op met:
Marjo van Eerden
06 29 42 84 28
info@voetinbeweging.nl
www.voetinbeweging.nl